BASKI ÖNCESİ

Grafik tasarım, baskı işinde çok önemlidir.Yapılacak olan kartvizitlerden tutun, kataloglara ve afişlere kadar, tüm basılı evraklarda grafik tasarım yapılmaktadır. Bir firmanın ürettiği ürünlerin veya verdiği hizmetin müşteri odaklı olması için, yani müşteri tarafından iyi algılanması grafik tasarımcı sayesinde olmaktadır. Verilmek istenilen mesaj doğru anlaşılmalıdır. Bu nedenle de grafik tasarımcı renk ve desenleri, metinleri organize edip daha anlaşılır ve hatta dikkat çekici yapmaktadır.Son yıllarda bilgisayar üstünde yapılan bu düzenlemeler, baskı aşamasının ilk durağıdır. Renklerin canlı ve resimleri destekleyici olması, sayfa düzenindeki kompozisyonların sıkmadan, akıcı ilerlemesi ve amacını anlatan bir şekilde olması grafik tasarımcının baskı öncesi çalışmalarıdır. Bilgisayar sistemleri içinde, grafik tasarım için üretilmiş bazı MAC, PC, grafik ve montaj programları sayesinde her türlü tasarım yapılmakta ve müşteriye baskı öncesi prova tasarımlar gösterilebilmektedir. Böylelikle, siz baskı sonrasında kataloğunuzun, kartvizitinizin ve afişlerinizin nasıl olacağı hakkında fikir sahibi olarak değişiklikler yaptırabilirsiniz.

DİJİTAL BASKI

Üretimde baskı ve cilt kalitesinin yanı sıra dijital baskı kalitesiyle de talepleri karşılıyoruz. Kişiye özel kitap, dergi veya firmaların az adet talep ettikleri işleri uygun fiyatlara ve daha hızlı üretebilmekteyiz

OFSET BASKI

Deneyimli ve konusunda uzman personelin faaliyet gösterdiği ofset baskı birimi renkleri tek seferde baskı yapabilen yeni nesil makinası ve diğer baskı makinalarıyla faaliyet göstermektedir. Baskı öncesinde hazırlanan CTP (baskı kalıplarını) alarak makinalara verilir. Baskı yapılacak iş baskı ekranında görülür ve renkler ayarlanır. Renk scalası kontrol edilerek işlerinizin temiz ve aynı düzgünlkte basılmasını sağlanır. Böylece ofset baskı tamamlanmış olur.

BASKI SONRASI

Baskısı biten işlerin sunuma hazır hale getirilmesi işidir. Bu aşamada işler paketten önce ne şekilde talep edilmişse ihtiyaç olan makinaya yönlendirilir. Selefon, Kırım katlama, tel dikiş ve 3 kenar kesim , harman, varak yaldız, gofre, iplik dikiş, Amerikan cilt, sert kapak, 3 kenar kesim veya gyotinde kesilerek paket aşamasına gelinceye kadar makinalarda işlem görür.Mücellit denildiğinde, sadece bir kitabın ciltlenmesi anlaşılmamalıdır. Makinede baskıya girecek bir kâğıdın baskıya girecek ebatlarda kesilmesi, baskı sonrası formalarının birbirini takip eden sayfa numarası ile katlanması, yine sıra ile dikilmesi, tutkallanıp kapağın takılması yanında; delgi (zımba) pilyaj, cilt kapaklarına, çantalara, kutulara yapılan kabartma (GOFRE) ve yaldız baskılar da ciltleme işlemlerinin bir parçasını oluşturmaktadır.

Acil Basılması Gereken Bir İşiniz mi Var?

Daha iyi hizmet alabilmek için aşağıdaki linkten bize ulaşabilirsiniz.